preloader

Dr. Onur AĞMAZ

Dr. Dt. Onur AĞMAZ

Çocukları Rahatlatıp Korkularını Yenmek

Bir çocuk diş hekimi (Dr. Dt. Onur AĞMAZ, Pedodontist) olarak, çocukların diş hekimine gitme konusunda genellikle endişeli veya korkmuş hissedebileceklerini anlıyorum. Ancak, iyi ağız sağlığı alışkanlıkları oluşturmak için çocukların erken yaşta diş hekimini ziyaret etmeye başlaması önemlidir. Bu blogda ben, Dr. Onur Ağmaz, Ankara’daki kliniğimizde çocukların kendilerini rahat hissetmeleri ve ilk diş ziyaretlerinde korkularını yenmelerine yardımcı olmak için uyguladığımız bazı ipuçlarını ve stratejileri paylaşacağım.

Dr. Onur Ağmaz

 

Dr.Onur Ağmaz 1988 yılında Konya’da doğdu. İlkokul ve liseyi bitirdikten sonra Süleyman Demirel Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. Dr.Onur Ağmaz, 2012-2013 yılları arasında Hava Lojistik Komutanlığı’nda diş teğmen olarak görev yaptı.

Daha sonra Kars Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde diş hekimi olarak çalıştı. Bu süreçte Pedodontinin ve çocukların tedavilerinin gerekliliğini görerek Konya Seydişehir Devlet Hastanesine tayin oldu ve aynı zamanda Pedodonti doktorasına başladı. 2016 yılından sonra Necmettin Erbakan Üniversitesi’nde öğretim görevlisi oldu ve Dr. Öğretim Üyesi olarak çalıştı. 2021 yılında Ankara’da Dental Clinic Academy Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’ni kurdu.

Çocuk diş hekimi olarak önceliği çocuklara kaliteli diş tedavileri sağlamak ve korkularını yenmek. diş hekimine gitmenin çocuklar için korkutucu bir deneyim olabileceğini anlıyor ve muayenehanesinde sıcak ve samimi bir atmosfer yaratmak için elinden geleni yapıyor.

Dr. Onur AĞMAZ
dr dentist Onur Agmaz

Dr.Onur Ağmaz diş tedavilerine bütüncül bir yaklaşım benimsiyor yani hastasının sadece diş sağlığına değil genel sağlığına da odaklanıyor. Kapsamlı koruyucu ve onarıcı hizmetler sunmanın yanı sıra, kaygılı hastaların tedavi sırasında rahatlamasına yardımcı olmak için sedasyon ve genel anestezi kullanımı konusunda da eğitim aldı.

özel ihtiyaçları olan çocukların tedavisinde deneyimlidir ve her çocuğun bireysel ihtiyaçlarını karşılamak için en iyi çözümleri bulmaya kendini adamıştır. Diş hekimi ziyaretleri sırasında çocukların rahatlamasına yardımcı olmanın bir yolu oyunlaştırmayı kullanmaktır.

Bu, çocuklar için daha eğlenceli ve daha az korkutucu hale getirmek için diş muayenelerine ve tedavilerine oyun ve ödül unsurlarının dahil edilmesini içerir. Örneğin, sürecin her adımını çocukların anlayabileceği şekilde açıklamak için çeşitli yöntemler kullanabilir ve tedavi tamamlandıktan sonra küçük ödüller sunabilir.

Dr.Onur Ağmaz, tedavi sırasında çocukların odaklanmasını sağlamak için etkileşimli oyunlar da kullanıyor. Amacı, çocukların diş korkularını yenmelerine yardımcı olmak ve onlara mümkün olan en iyi bakımı sağlamaktır. Bir pediatrik diş hekimine ihtiyacınız varsa, çocuğunuzun diş yolculuğunun bir parçası olmaktan onur duyarız.

Üstün Kalite, İleri Diş Teknolojileri

Mutlu Hastalar Diyor

Konumumuz için tıklayın